Evlilikte Romantik Sevişme ve Cinsel Mutluluğun Önemi

Kadın ve erkeği Allah yarattı. Ve bu iki tür de cinsel arzuları olan ve bu konuda doyuma ulaşmak isteyen canlılardır. Peki birbiriyle beraber olmak isteyen bu iki canlı neden cinsel mutluluğu yaşayamıyor.

Eşinizle tatmin edici bir sevişme hayatınızın olması aslında birçok farklı etken tarafından belirlenir. Bunların en önemlileri ise kadın vücudu ile erkek vücudunun farklı oluşudur.  Eşinizle ateşli ve romantik bir sevişme mutluluğunun tadını çıkarmak için öncelikle kadın ve erkeğin birbirlerinin vücutlarını iyi tanıyıp kendi avantajlarını nasıl kullanabileceklerini iyi bilmeleri gerekmektedir.

 Kadın ve erkek vücudu arasındaki bu önemli fark erkek ve kadının cinselliğini ve cinselliğe vereceği tepkiyi anlama konusunda çok önemlidir. Bu farkı ve detayları iyi bilmek kadın ve erkeğin evlilikte sönmeye yüz tutan romantik sevişme hayatlarını geri getirecektir ve tıpkı ilk günlerdeki gibi bu çift birbirleriyle sevişmeyi dört gözle bekleyecektir.

Sevişme belki bir erkek için sıradan günlük bir etkinlik olarak görülebilir fakat bu durum kadın için farklıdır.  Bu nedenledir ki erkek kadını tarafından neden her an istenmediğini anlayamaz. Erkeğin kadınla sevişmek için çok büyük bir hazırlık yapmasına gerek yoktur fakat onu ikna edebilmek için  iyi bir hazırlık şarttır. Kadının cinselliği farklıdır. Erkek anında ilişkiye hazır hale gelebilirken kadını biraz romantizme ve sıcak dokunuşlara ihtiyacı vardır. Kadının cinsel uyaranlara cevabı yavaş ve istikrarlıdır fakat erkeğin bu uyarıcılara olan cevabı ise oldukça hızlı ve doğaldır. Bir kadın için romantik sevişme çok iyi bir hazırlık gerektirir.

Erkekler için önemli olan iki konu vardır. Leziz bir öğün ve ateşli bir sevişme fakat kadın için ise sevişme daha sonraki aşamalarda yer alır. Evlilikte sevişme çok önemli bir etkinliktir. Önceki yazılarımızda da önemle vurguladığımız gibi evlilik problemlerinin temelinde cinsel tatminsizlik yatmaktadır. Bir kadınla sevişmek için önce o kadını buna hazırlamak gerekmektedir.  Eğer bir erkek eşiyle güzel bir gece geçirmek istiyorsa bunun için o günün başından itibaren eşini hazırlamaya başlamalıdır.

Elbette bu çok kolay olmayacaktır fakat kesinlikle harcadığınız emeğe değecektir. Eğer ilişkide karşılıklı memnuniyet yoksa o zaman sevişmenin tadı kaçabilir. Bir kadının kocası; eğer kocası onu mutlu etmeye çalışmadan kendi arzularını karşılayıp hemen arkasını dönerse eşini kendisi uyuduktan sonra üzülen ve ağlayan, tatmin olamayan bir kadın durumuna düşürür.

Sonuç olarak bir erkeğin evlilik problemlerinin en büyüğünü bitaraf etmek için yapabileceği en önemli şey sevişmeyi kadınının kendisini dört gözle beklemesine sebep olan bir yaşantı olmasını sağlamaya çalışmaktır. Evlilikte sevişme hayatı, o ilişkinin temelidir. Kadını tatmin etmek için erkeğin biraz çaba harcaması gerekmektedir yoksa ki sonucu aldatılmalara varan hüsranlara kadar varabilmektedir.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply